تبلیغات
بهائیت شناسی - احکام بهائیت - 10 z
بهائیت شناسی
www.Baha9.ir
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره ما

" بسم الله الرّحمن الرّحیم "
اینجانب تلاش می کنم با استفاده از کتابهای رهبران بهائی، احکام، اعتقادات و تناقضات بهاء و عبد البهاء و شوقی را از کتابهای آنها استخراخ کرده با سند و مدرک در اختیار این فرقه گمراه قرار دهم، تا حقیقت بر آنان روشن گشته به آغوش اسلام عزیز باز گردند.
وَ السّلَامُ عَلَی مَن اِتَّبَعَ الهُدَی.
« بابائی »
جستجو


دانشنامه مهدویت
مهدویت امام زمان (عج)
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان

ابزار و قالب وبلاگ

کاربردی
logo-samandehi
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
ارسال شده در 1392/10/14 ساعت 08:42 توسط بابائی

                       

                                       تجدید اثاث منزل هر 19 سال! 

 

       حسینعلی نوری مدعی دروغین پیامبری در احکامی که برای پیروان خود نازل کرده احکامی بدیع و نوئی آورده که شنیدن آن موجب تعجب هر انسان فهمیده ای می شود. در سند امروز ببینیم خدای اقدس در این کتاب چه حکم تازه و امر بدیع را برای مردم بیچاره نازل نموده است.

 

      وی در کتاب اقدس صفحه 41 سطر 1 می نویسد: « کتب علیکم تجدید اسباب البیت بعد انقضاء تسع عشرة سنة ». یعنی واجب شده است بر شما که اثاثیه منزلتان را پس از گذشت 19 سال تعویض و نو کنید.

 

      حسینعلی مازندرانی به بهائیان دستور می دهد هر 19 سال باید اسباب و اثاثیه خانه تان را عوض کنید و نو نمائید. پر واضح است که هرگاه اثاثیّه منزل، پاره یا شکسته و غیر قابل استفاده شده و از حیز انتفاع خارج شود، باید آنها را عوض کرد و نو ساخت و این کار را نباید به 19سال محدود کرد. کما اینکه ممکن است فرش خانه مثلاً در خلال 19سال سالم مانده یا ظروف بلورین از شکستن در امان بمانند، آیا بعد از گذشت 19 سال بازهم باید آن را عوض کرد و نو ساخت؟

 

       همچنین ممکن است اثاثیه منزل در سال های نخستین زندگی سوخته، پاره و یا شکسته شوند و نیاز به تعویض داشته باشند، یا بعد از دو سال از شروع زندگی، وسائل خانه خراب شود یا وسیله برقی بسوزد. نباید آن را عوض کرد تا 19 سال بگذرد و ما بدون یخچال زندگی کنیم؟ این چه حکم مسخره ای است که حسینعلی می گوید؟

 

       علاوه بر اینکه با این گرانی وسائل منزل، مگر می توان هر 19 سال اثاث منزل را عوض کرد؟ خودم در سال 1369 بخاری گازی برای منزل خریدم و هنوز هم دارم از آن استفاده می کنم و بعد از 22 سال هنوز هم خوب کارمی کند و خراب نشده است، آیا باید آن را ببرم به سِمساری محل به قیمت ناچیزی بفروشم و بعد هم یک بخاری گازی نو 12 هزار به قیمت 80 هزار تومان یا بیشتر بخرم، آیا این کار عاقلانه است؟ مردم چنین شخص را کودن یا دیوانه نمی خوانند؟ بخاری سالم خودم را مفت از دست بدهم و یک بخاری نو با قیمت بالا بخرم؟ آیا پول آن را دارم؟ آیا همه مردم قدرت خرید آن را دارند؟    

 

       بنابر این نتیجه می گیریم که مقید کردن تجدید اثاث منزل به 19 سال کار عاقلانه ای نیست و حسینعلی نوری هم حکم معقولی در اقدس برای پیروانش نیاورده است.

 

 برای دیدن دو نسخه از کتاب اقدس روی ادامه مطلب کلیک کنید.مشخصات کتاب اقدس

http://upir.ir/sh94/Baha9/1-2-_b6c44.jpg

http://upir.ir/sh94/Baha9/2-2-_1ee0f.jpg

صفحه 41 سطر 1


http://upir.ir/sh94/Baha9/41-2-.jpg

نسخه دیگر صفحه 144 سطر 7

http://upir.ir/sh94/Baha9/144-2-.jpgموضوع : احکام بهائیّت ,