تبلیغات
بهائیت شناسی - احکام بهائیت - 15 z
بهائیت شناسی
www.Baha9.ir
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره ما

" بسم الله الرّحمن الرّحیم "
اینجانب تلاش می کنم با استفاده از کتابهای رهبران بهائی، احکام، اعتقادات و تناقضات بهاء و عبد البهاء و شوقی را از کتابهای آنها استخراخ کرده با سند و مدرک در اختیار این فرقه گمراه قرار دهم، تا حقیقت بر آنان روشن گشته به آغوش اسلام عزیز باز گردند.
وَ السّلَامُ عَلَی مَن اِتَّبَعَ الهُدَی.
« بابائی »
جستجو


دانشنامه مهدویت
مهدویت امام زمان (عج)
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان

ابزار و قالب وبلاگ

کاربردی
logo-samandehi
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
ارسال شده در 1392/12/29 ساعت 08:28 توسط بابائی

                           

                                        حج بهائی

 

     از احکامی که میرزا حسینعلی مازندرانی برای بهائیان به ارمغان آورده مسئله حج می باشد. اما وی بر عکس تمام مدعیان نبوت این فریضه را مختص به مردان دانسته و زنان بهائی را از این عبادت بزرگ محروم کرده است.

 

      حسینعلی در کتاب اقدس صفحه 10 سطر 1 می نویسد: « قد حکم الله لمن استطاع منکم حجّ البیت دون النّساء» یعنی حج بر افراد مستطیع از شما مردان واجب شده است ولی بر زنان واجب نیست.

 

     این عبادت که به شرط استطاعت جسمی و مالی است، با زیارت منزل علی ‌محمد باب در شیراز و یا منزل میرزا حسینعلی نوری در بغداد محقق می‌ شود. این سفر حج بر مردان بهائی واجب است اما زنان بهائی که نیمی از جمعیت بهائیان را تشکیل می دهند، معاف گردیده اند. حج بهائی، موقع و فصل معینی ندارد و در دو مکان انجام می شود، پس نمی ‌تواند نتایج حج اسلامی که نمایشی از قدرت اسلام و تجلی وحدت مسلمین است را در پی داشته باشد.

 

     تفاوتی که حسینعلی مازندرانی بین مردان و زنان بهائی قائل شده است، به چه ملاک و معیاری است؟ تا به وسیله آن مسئله تساوی حقوق رجال و نساء که مطرح کردید در تضادّ نباشد؟ در حالی که در شریعت مقدسه اسلام هر عمل عبادی که تشریع شده است، زن و مرد در آن مساوی هستند؛ از آن جمله حج خانه خدا که هم بر مرد مستطیع واجب بوده و هم بر زن مستطیع واجب می باشد که مراسم حج واجبشان را انجام دهند و الا ترک کردن حج واجب، فرد را در زمره مسیحیان و یهودیان قرار می دهد.

 

     در قرآن مجید آیات فراوانی وجود دارد که می فرماید هر کسی کار خیر و عمل صالح انجام دهد، پاداشش نزد خداوند محفوظ است. مانند سوره مبارکه کهف آیه شریفه 30 می فرماید:« إِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحَاتِ إِنَّا لَا نُضِیعُ أَجْرَ مَنْ أَحْسَنَ عَمَلًا» كسانى كه ایمان آورده و كارهاى شایسته كرده‏ اند [بدانند كه] ما پاداش كسى را كه نیكوكارى كرده تباه نمى‏ كنیم. همچنین آیات سوره مبارکه عصر:« إِنَّ الْإِنسَانَ لَفِی خُسْر، إِلَّا الَّذِینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحَات» هر کسی که ایمان آورد و عمل صالح انجام داد چه مرد باشد یا زن فرقی نمی کند. و امثال این آیات در قرآن کریم زیاد می باشد.

 

     اما در این کیش باطل تنها چیزی که یافت نمی شود، تساوی حقوق مرد و زن می باشد که نمونه های بسیاری در دست است که حقوق زنان در آن موارد تضییع  شده است. مانند تفاوت مهریه زن شهری با زن روستائی و عدم حضور زن در اعضای بیت العدل و محرومیت ارث زن از خانه پدری و خدمتکار دانستن زنان برای مردان و امثال این موارد. اما در عین حال رهبران بهائی ادعای تساوی رجال و نساء را به اعلی صوته بیان می کنند و خجالت هم نمی کشند.

 

برای دیدن دو نسخه از کتاب اقدس و آیات قرآن روی ادامه مطلب کلیک کنید


قرآن کریم سوره مبارکه کهف آیه شریفه 30

http://upir.ir/951/Baha9/297.bmp

سوره مبارکه عصر آیه 1 تا 3


http://upir.ir/951/Baha9/601.bmp


مشخصات کتاب اقدس حسینعلی نوری (بهاءالله)

http://upir.ir/951/Baha9/1-2-_cf36d.jpg

http://upir.ir/951/Baha9/2-2-_8050f.jpg

صفحه 10 سطر 1


http://upir.ir/951/Baha9/10_8dc65.jpg

نسخه دیگر اقدس صفحه 27 سطر 9


http://upir.ir/951/Baha9/27_5c85e.jpg

صفحه 28 سطر 1


http://upir.ir/951/Baha9/28.jpg
موضوع : احکام بهائیّت ,