تبلیغات
بهائیت شناسی - خاندان حسینعلی بهاء - 1 z
بهائیت شناسی
www.Baha9.ir
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره ما

" بسم الله الرّحمن الرّحیم "
اینجانب تلاش می کنم با استفاده از کتابهای رهبران بهائی، احکام، اعتقادات و تناقضات بهاء و عبد البهاء و شوقی را از کتابهای آنها استخراخ کرده با سند و مدرک در اختیار این فرقه گمراه قرار دهم، تا حقیقت بر آنان روشن گشته به آغوش اسلام عزیز باز گردند.
وَ السّلَامُ عَلَی مَن اِتَّبَعَ الهُدَی.
« بابائی »
جستجو


دانشنامه مهدویت
مهدویت امام زمان (عج)
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان

ابزار و قالب وبلاگ

کاربردی
logo-samandehi
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
ارسال شده در 1393/08/3 ساعت 08:09 توسط بابائی

                                                   

                                               منزلتی شایان!


     خاندان میرزا عباس نوری پدر حسینعلی نوری به اعتراف خود بهائیان تقریباً می شود گفت: همۀ آنها در سفارت روسیه مشغول بکار بودند. برادر برگتر حسینعلی، میرزا حسن پسر یزرگ میرزا عباس، منشی سفارت روسیه بود و نزد آنان دارای مقام و منزلت شایانی بود. 

 

     عبدالحسین آواره (آیتی) از بهائیانی که بعدها به آغوش اسلام باز گشت، و کتابهای بسیار مفید و  رسوا کننده ای در ردّ این فرقۀ ضالّه و بیان انحرافات آنان نوشت. او حتّی شهرتش را نیز به آیتی تغییر داد تا نشانی از زمان انحرافش با وی همراه نباشد! و آیت و نشانه ای باشد برای دیگر افرادی که جذب این فرقه ضالّه شدند. بزرگترین کتابش در این مورد « کشف الحیل » در سه جلد است. وی در کتاب مفصّلی که در تاریخ این فرقه شنیعه در زمان بهائی بودنش نوشت، بنام الکواکب الدریّه فی مآثر البهائیّه در دو جلد است. وی در جلد 1 صفحه 254 سطر 22 در مورد خاندان حسینعلی بهاء می نویسد:« اوّلین پسری که از صلب میرزا بزرگ و رحم آن مخدره (خدیجه خانم) بوجود آمده میرزا حسن است که ولد اکبر آن مرحوم است و بموجب بعضی اقوال موثقه این میرزا حسن اخیراً منشی سفارت روس شده در بهبوحۀ اقتدار روس مشارالیه منزلتی شایان یافت».

 

     چرا پسر ارشد میرزا بزرگ نوری که خود از عمّال دولت قاجار بوده و کتابهای فرقه ضالّه در مورد مناصب و مخصوصاً وزارت او قلم فرسائی کردند (که طبق منابع دیگر صحت ندارد چون او فقط منصب پیشکاری خطاطی داشته) باید بجای خدمت به وطن و در کنار پدر، به خدمت بیگانگان در آید؟ آیا پدرش نمی توانسته او را به شغل مناسبی بگمارد؟

 

     میرزا حسن چه خدمت بزرگی انجام داده که موجب « منزلت شایان » وی گردیده است؟ منزلت شایان وی چه بوده و به چه رتبه و مقامی رسیده است؟ او چه خدمت شایانی انجام داده که به چنین مقامی نائل آمده است؟

 

برای دیدن کتاب الکواکب الدریه روی ادامه مطلب کلیک کنید.


مشخصات کتاب الکواکب الدریه عبدالحسین آواره

http://upir.ir/951/Baha9/%DA%A9%D9%88%D8%A7%DA%A9%D8%A8-%D8%A7%D9%84%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D9%87.jpg

صفحه 254 سطر 22

http://upir.ir/951/Baha9/25-4.jpg


موضوع : خاندان حسینعلی بهاء ,