تبلیغات
بهائیت شناسی - خاندان حسینعلی بهاء - 2 z
بهائیت شناسی
www.Baha9.ir
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره ما

" بسم الله الرّحمن الرّحیم "
اینجانب تلاش می کنم با استفاده از کتابهای رهبران بهائی، احکام، اعتقادات و تناقضات بهاء و عبد البهاء و شوقی را از کتابهای آنها استخراخ کرده با سند و مدرک در اختیار این فرقه گمراه قرار دهم، تا حقیقت بر آنان روشن گشته به آغوش اسلام عزیز باز گردند.
وَ السّلَامُ عَلَی مَن اِتَّبَعَ الهُدَی.
« بابائی »
جستجو


دانشنامه مهدویت
مهدویت امام زمان (عج)
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان

ابزار و قالب وبلاگ

کاربردی
logo-samandehi
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
ارسال شده در 1393/08/29 ساعت 08:05 توسط بابائی

                                   

                                                     بیگانه پرستی


     برای شناخت بهتر حسینعلی بهاء لازم است که خاندان او را بهتر بشناسیم، خاندانی که می شود گفت: تمام اعضای ذکور آن در سفارت روس مشغول بکار بودند. برادر برگتر حسینعلی، میرزا حسن ملاحظه کردید که منشی سفارت روس بود و جایگاهی بس والا نزد آنها داشت. میرزا مجید آهی شوهر نساء خانم خواهر حسینعلی، منشی شخص سفیر روس جناب پرنس دالگورکی بود!!!

 

     شوقی ربانی در کتاب قرن بدیع صفحه 168 سطر 12 به این واقعیت تلخ اشاره کرده می نویسد: « میرزا مجید شوهر همشیرۀ مبارک (حسینعلی) که در خدمت سفیر روس پرنس دالگورکی سمت منشی گری داشت، آن حضرت (حسینعلی) را ملاقات و ایشان را بمنزل خود که متصل به خانه سفیر بود دعوت و هدایت نمود ».

 

     چرا باید داماد یکی از کارگزاران دولت علاوه بر فرزندش منشی سفیر (نه سفارت) یک کشور بیگانه، آن هم کشوری استعماری باشد؟ میرزا مجید چقدر به دولت روسیه و شخص پرنس دالگورکی نزدیک است که خانه اش متّصل به منزل سفیر، که لابد یک خانۀ اعیانی به تمام معناست در اختیار او قرار داشته است؟ خصوصاً که این خانه در منطقۀ ییلاقی سفارت روس در زرگنده است که ویلای جناب سفیر در آنجا قرار دارد؟! الان کسی که در تهران زندگی می کند، آیا می تواند کنار خانه سفیر روس یا یکی دیگر از سفرای کشورهای بیگانه برود و بساطی پهن کند؟ تا چه رسد که بخواهد در همسایگی او خانه بخرد و خانۀ او متصل به خانه سفیر باشد!

 

      میرزا مجید چه خدمت شایانی انجام داد که به چنین مقامی نائل آمده است؟ اساساً مگر دولت روسیه دارای افراد فارس زبان (مثلاً در جمهوری تاجیکستان) نبوده که نیاز به منشی، آن هم در چنین سطح عالی باشد؟ ببین این خاندان چه منزلتی پیش دولت روسیه دارند که منزلشان چسبیده به منزل سفیر روس است.

 

برای دیدن کتاب قرن بدیع روی ادامه مطلب کلیک کنید.


مشخصات کتاب قرن بدیع شوقی ربانی

http://upir.ir/951/Baha9/1-2-_3e8f4.jpg

http://upir.ir/951/Baha9/4_e1ed0.jpg

صفحه 168 سطر 12


http://upir.ir/951/Baha9/168_d4976.jpg

موضوع : خاندان حسینعلی بهاء ,