تبلیغات
بهائیت شناسی - خاندان حسینعلی بهاء - 4 z
بهائیت شناسی
www.Baha9.ir
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره ما

" بسم الله الرّحمن الرّحیم "
اینجانب تلاش می کنم با استفاده از کتابهای رهبران بهائی، احکام، اعتقادات و تناقضات بهاء و عبد البهاء و شوقی را از کتابهای آنها استخراخ کرده با سند و مدرک در اختیار این فرقه گمراه قرار دهم، تا حقیقت بر آنان روشن گشته به آغوش اسلام عزیز باز گردند.
وَ السّلَامُ عَلَی مَن اِتَّبَعَ الهُدَی.
« بابائی »
جستجو


دانشنامه مهدویت
مهدویت امام زمان (عج)
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان

ابزار و قالب وبلاگ

کاربردی
logo-samandehi
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
ارسال شده در 1393/12/26 ساعت 08:15 توسط بابائی

                                     

                                             منشی سفیر روس!

   

     برای شناخت کسی باید اطرافیان او را شناخت. افراد خانواده حسینعلی نوری همه آنها در سفارت روس مشغول بکار بودند. برادر برگتر حسینعلی بهاء، میرزا حسن نوری، منشی سفارت روسیه بود و جایگاه عظیمی نزد آنان داشت. میرزا مجید آهی شوهر خواهر حسینعلی بهاء، که بنا به نوشتۀ محمد علی فیضی منشی شخص سفیر کبیر روسیه بود! حتی خانه اش نیز نزدیک باغ سفارت روسیه قرار داشت.


     محمد علی فیضی در کتاب حضرت بهاء الله صفحه 78 سطر 6 می نویسد: « (حسینعلی) در زرگنده بمنزل میرزا مجید خان آهی منشی سفارت روس که شوهر خواهر همشره آن حضرت مسماة به نساء خانم و منزلشان در نزدیک باغ سفارت روس بود ورود فرمود».

 

     چرا میرزا عباس نوری که به گفته بهائیان وزیر محمد شاه قاجار بود بچه های او در سفارت روسیه کار می کردند؟ چرا آنها را نزد خود بکار نگرفت و نگه نداشت؟ چرا دخترش را به منشی سفیر داد؟ چرا خانه نساء خانم خواهر حسینعلی بهاء در همسایگی خانه سفیر روسیه بود؟ این خاندان که خود را ایرانی می دانند، چرا در سفارت روس خدمت می کردند؟ دولت روسیه چطور به آنها اعتماد کرد و این پست ها را در اختیار آنان قرار داد؟ آنها چکاری انجام دادند که مورد اعتماد دولت روسیه قرار گرفتند؟

 

     میرزا عباس نوری که از کارگزاران محمد شاه قاجار بود، در کارش چقدر صداقت دارد؟ بعبارت دیگر با داشتن چنین خانواده ای، چقدر می توان به صداقت پدر این خانواده یعنی میرزا بزرگ نوری در حکومت و خدماتش به دولت ایران خوشبین بود؟ اگر مانند چند دهۀ قبل، بین دو کشور ایران و روسیه جنگ واقع می شد، افراد این خانواده جانب وطن خود را می گرفتند و از ایران حمایت می کردند یا کشور ولی نعمتشان روسیه را؟

 

     بی جهت نیست که وقتی حسینعلی نوری دستگیر می شود در قضیۀ ترور ناصرالدین شاه، شخص سفیر روسیه به دفاع سخت از او بر می خیزد و اجازه نمی دهد که او اعدام شود!

 

برای دیدن کتاب حضرت بهاء الله روی ادامه مطلب کلیک کنید.


مشخصات کتاب حضرت بهاءالله، محمد علی فیضی

http://upir.ir/951/Baha9/2-2-_8b1e4.jpg

http://upir.ir/951/Baha9/4_6a7aa.jpg

http://upir.ir/951/Baha9/5_5dbe4.jpg

صفحه 78 سطر 6

http://upir.ir/951/Baha9/78.jpg


موضوع : خاندان حسینعلی بهاء ,