تبلیغات
بهائیت شناسی - غلط املائی رهبران بهائی - 9 z
بهائیت شناسی
www.Baha9.ir
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره ما

" بسم الله الرّحمن الرّحیم "
اینجانب تلاش می کنم با استفاده از کتابهای رهبران بهائی، احکام، اعتقادات و تناقضات بهاء و عبد البهاء و شوقی را از کتابهای آنها استخراخ کرده با سند و مدرک در اختیار این فرقه گمراه قرار دهم، تا حقیقت بر آنان روشن گشته به آغوش اسلام عزیز باز گردند.
وَ السّلَامُ عَلَی مَن اِتَّبَعَ الهُدَی.
« بابائی »
جستجو


دانشنامه مهدویت
مهدویت امام زمان (عج)
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان

ابزار و قالب وبلاگ

کاربردی
logo-samandehi
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
ارسال شده در 1394/06/25 ساعت 07:16 توسط بابائی

خواهش از علما!

 

     تا اینجا چندین نمونه ذکر کردیم که نوشته های میرزا حسینعلی نوری مازندرانی سراسر متناقض و مخالف ادبیات عرب می باشد. در کتاب اقدس که بنظربهائیان آخرین کتاب آسمانی است که خدای قرن نوزدهم میلادی نازل کرده پر از اغلاط ادبی می باشد.

 

     حسینعلی نوری در کتاب اقدس صفحه 28 سطر 17 می نویسد:« یا معشرالعلما لا تزنوا کتاب الله بما عندکم من القواعد والعلم انه لقسطاس الحق بین الحق قد یوزن ما عند الامم بهذا القسطاس الأعظم و انه بنفسه لو أنتم تعلمون». یعنی علما نباید مطالب و الفاظ این کتاب را با قواعد و موازین علمی که آموخته اند بسنجند بلکه قواعد علمی را می بایست با کلمات این کتاب میزان کنند و این کتاب را با خود آن میزان کنند.

 

      یا معشرالعلما - آیا اعجاز کتاب این پیامبر قرن نوزدهم این جملات است؟ حسینعلی در این جمله از علما می خواهد کتاب اقدس وی را با قواعد علمی و ادبی مقایسه نکنند. مگر قواعد و علومی که پیش علما و دانشمندان است برخلاف خرد و عقل است؟ تا میزان بودن و اعتبار آنها از بین برود؟

 

      و إنه بنفسه – ما هم روی این قواعد اغلاط لفظی و معنوی کلمات حسینعلی را تشخیص می دهیم. اگر در قسمتی از کلمات حسینعلی قواعد لفظی و عقلی متداوله مراعات شده است باید در همه جا رعایت بشود. و اکر قواعد معموله رعایت نمی شود باید در تمام موارد همینطور باشد و این اختلاف و ناموزون بودن، خود علامت بطلان و مجعولیت است. و لو کان من عند غیرالله لوجدوا فیه اختلافاً کثیراً.

 

برای دیدن کتاب اقدس روی ادامه مطلب کلیک کنید.


مشخصات کتاب اقدس

http://upir.ir/sh94/Baha9/%D8%A7%D9%82%D8%AF-%D8%B3.jpg

صفحه 28 سطر 17

http://upir.ir/sh94/Baha9/28.jpg

نسخه دیگر صفحه 98 سطر 4

http://upir.ir/sh94/Baha9/98.jpg


موضوع : غلط املائی رهبران بهائی ,