تبلیغات
بهائیت شناسی - دخالت حسینعلی بهاء ذز ترور ناصرالدین شاه - 10 z
بهائیت شناسی
www.Baha9.ir
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره ما

" بسم الله الرّحمن الرّحیم "
اینجانب تلاش می کنم با استفاده از کتابهای رهبران بهائی، احکام، اعتقادات و تناقضات بهاء و عبد البهاء و شوقی را از کتابهای آنها استخراخ کرده با سند و مدرک در اختیار این فرقه گمراه قرار دهم، تا حقیقت بر آنان روشن گشته به آغوش اسلام عزیز باز گردند.
وَ السّلَامُ عَلَی مَن اِتَّبَعَ الهُدَی.
« بابائی »
جستجو


دانشنامه مهدویت
مهدویت امام زمان (عج)
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان

ابزار و قالب وبلاگ

کاربردی
logo-samandehi
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

                                 حمایتهای سفیر روس از حسینعلی

 

      وقتی به ناصرالدین شاه تیراندازی می شود، شاه دستور دستگیری مسببین این کار و شخص حسینعلی را می دهد. حسینعلی هم به سفارت روسیه پناه می برد. وقتی مأمورین شاه برای دستگیری او به سفارت روس می روند با ممانعت سفیر مواجه می شود و این باعث تعجّب شاه می شود.

       

     شوقی ربانی امام دوم بهائیان در کتاب قرن بدیع صفحه 168 سطر 16 در این باره می نویسد: « وقتی مراتب بعرض شاه رسید. شاه از استماع این خبر غرق دریای تعجّب و حیرت شد و معتمدین خویش را به سفارت فرستاد تا آن وجود مقدّس را که به دخالت در این حادثۀ عظیم متّهم داشته بودند تحویل گرفته فوراً نزد وی بیاورند. سفیر روس از تسلیم حضرت  بهاءالله به نمایندگان شاه امتناع ورزید و از هیكل مبارک استدعا نمود که به خانۀ صدر اعظم  تشریف ببرند ضمناً از شخص وزیر بطور صریح و رسمی خواستار گردید ودیعۀ پربهائی را که دولت روس بوی می سپارد در حفظ و حراست آن بکوشد ».


     کسی که به اعتقاد بهائیان بی گناه بود و در توطئه ترور شاه دخالتی نداشته چرا به سفارت کشور بیگانه می رود و از حاضر شدن پای  میز محاکمه دوری می جوید (بقول مثل معروف کسی که حسابش پاک است از محاسبه چه باک است.  یا طلا که پاکه چه منتش به خاکه)  در هر صورت شخص سفیر از دادن حسینعلی استنکاف می ورزد حتی دختر سفیر به گریه در آمده و از پدرش می خواهد که از حسینعلی محافظت کند و سفیر در نامه ای که به صدر اعظم نوشت بطور صریح و رسمی خواستار می شود که این ودیعه و امانت دولت روس است در حفظ  آن بکوش! اینکه گفت صریح و رسمی، در عرف دیپلماتیک در خواست یک کشور از کشور دیگر است.


    اما اینجا شخص سفیر دستور می دهد نه در خواست! حسینعلی چه خدمت شایانی به دولت روس کرده که ودیعۀ پر بها شده و شخص سفیر اینطور از او حمایت می کند که این امانت دولت روسیه است و حسینعلی هم یک شهروند با افتخار روس است که سفیر شاه ایران را هم تهدید به جنگ می کند؟ حسینعلی الان ایرانی است و بظاهر مسلمان و بابی است که بعدها ادعای پیامبری می کند!  آیا هیچ پیامبری را سراغ دارید که به دشمن دینش پناه ببرد؟ آیا هیچ پیامبری به او وحی می شود که به سفارت یک کشوری پناهنده شود؟ او چه پیامبری است که نیاز به پناهندگی سیاسی دارد؟

 

برای دیدن کتاب قرن بدیع روی ادامه مطلب کلیک کنید.


مشخصات کتاب قرن بدیع شوقی ربانی

http://upir.ir/sh94/Baha9/%D9%82%D8%B1%D9%86-%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D8%B9.jpg

http://upir.ir/sh94/Baha9/%D9%82%D8%B1%D9%86-%D8%A8%D8%AF%D9%8A%D8%B9_59ed6.jpg

صفحه 168 سطر 16

http://upir.ir/sh94/Baha9/168.jpg

صفحه 169 سطر 1

http://upir.ir/sh94/Baha9/169.jpg


موضوع : دخالت حسینعلی نوری در ترور ناصرالدین شاه قاجار ,