تبلیغات
بهائیت شناسی - دخالت حسینعلی بهاء در ترور ناصرالدین شاه - 13 z
بهائیت شناسی
www.Baha9.ir
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره ما

" بسم الله الرّحمن الرّحیم "
اینجانب تلاش می کنم با استفاده از کتابهای رهبران بهائی، احکام، اعتقادات و تناقضات بهاء و عبد البهاء و شوقی را از کتابهای آنها استخراخ کرده با سند و مدرک در اختیار این فرقه گمراه قرار دهم، تا حقیقت بر آنان روشن گشته به آغوش اسلام عزیز باز گردند.
وَ السّلَامُ عَلَی مَن اِتَّبَعَ الهُدَی.
« بابائی »
جستجو


دانشنامه مهدویت
مهدویت امام زمان (عج)
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان

ابزار و قالب وبلاگ

کاربردی
logo-samandehi
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

                           

                               حسینعلی بهاء در زندان

 

    پس از جلب رضایت سفیر روس، حسینعلی نوری به زندان می رود، و حدود چهار ماه در آنجا بسر می برد. اما وضع او در زندان با هیچ زندانی دیگری قابل مقایسه نسیت. چرا که مرتباً برای او از خانه اش غذای مناسب آورده می شود. هر روز ساعاتی را برای استراحت و استفاده از هوای آزاد به بیرون از زندان آورده می شود و با خانواده اش نیز ملاقات دارد. دولت ایران نیز به بهانۀ تحقیق و جمع آوری اسناد و مدارک، توانست مدت کوتاهی حسینعلی را در حبس نگهدارد. اما صبر و حوصلۀ سفیر روس چندان زیاد نبود، لذا طیّ پیام شدید اللحنی از صدر اعظم ایران در خواست تحقیق با حضور نمایندۀ دولت روس را خواستار شد.


    اشراق خاوری در تلخیص تاریخ نبیل زرندی صفحۀ 581 سطر 3 می نویسد: « قنسول روس که از دور و نزدیک مراقب احوال بود و از گرفتاری حضرت بهاء اللّه خبر داشت، پیغامی شدید بصدر اعظم فرستاد و از او خواست که با حضور نمایندۀ قنسول روس و حکومت ایران تحقیقات کامل در بارۀ حضرت بهاء اللّه بعمل آید و شرح اقدامات و سؤال و جوابها که بوسیلۀ نمایندگان بعمل می آید در ورقه ای نگاشته شود و حکم نهائی در بارۀ آن محبوس بزرگوار اظهار گردد! صدر اعظم به نمایندۀ قنسول وعده داد و گفت: در آتیۀ نزدیکی باین کار اقدام خواهد کرد و آنگاه وقتی معیّن نمود که نمایندهء قنسول روس با حاجب الدّوله و نمایندۀ دولت بسیاه چال بروند ».


    ملاحظه می کنید که به نقل اشراق خاوری، پرنس دالگورکی سفیر روس از دور و نزدیک مراقب بود. یعنی دستور داده بود که غذای حسینعلی باید از خانه اش بیاورند و همچنین هر روز باید جهت استفاده از هوای آزاد به بیرون از زندان آورده شود و با اعضای خانواده اش نیز دیدار نماید.


    ما نمی دانیم که سفیر روس در نامۀ شدید اللحن خود به میرزا آقاخان نوری صدر اعظم چه چیزی نوشت و چه تهدیدی کرد؛ اما بطور کلّی معلوم می شود که این زندانی یک زندانی ویژه است و با زندانیان دیگر فرق دارد؛ لذا باید برای او امکانات ویژه در نظر گرفت.


برای دیدن کتاب تلخیص تاریخ نبیل روی ادامه مطلب کلیک کنید.


مشخصات کتاب تلخیص تاریخ نبیل زرندی، اشراق خاوری

http://upir.ir/951/Baha9/1-2-_00f85.jpg

http://s9.picofile.com/file/8280964376/3%D8%B4.jpg

http://upir.ir/951/Baha9/2-2-_3efb7.jpg

http://upir.ir/951/Baha9/3_74efb.jpg

http://upir.ir/951/Baha9/4_b5631.jpg

کتاب تلخیص تاریخ نبیل زرندی، صفحه 581 سطر 3

http://upir.ir/951/Baha9/581.jpg


موضوع : دخالت حسینعلی نوری در ترور ناصرالدین شاه قاجار ,