تبلیغات
بهائیت شناسی - دخالت حسینعلی بهاء در ترور ناصرالدین شاه - 16 z
بهائیت شناسی
www.Baha9.ir
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره ما

" بسم الله الرّحمن الرّحیم "
اینجانب تلاش می کنم با استفاده از کتابهای رهبران بهائی، احکام، اعتقادات و تناقضات بهاء و عبد البهاء و شوقی را از کتابهای آنها استخراخ کرده با سند و مدرک در اختیار این فرقه گمراه قرار دهم، تا حقیقت بر آنان روشن گشته به آغوش اسلام عزیز باز گردند.
وَ السّلَامُ عَلَی مَن اِتَّبَعَ الهُدَی.
« بابائی »
جستجو


دانشنامه مهدویت
مهدویت امام زمان (عج)
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان

ابزار و قالب وبلاگ

کاربردی
logo-samandehi
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

 

                                       عوامل آزادی

 

    با وجود سؤالات بی پاسخ فراوان و دخالتهای سفیر روس و علی رغم میل شاه، حسینعلی از زندان آزاد شد اما چه عواملی در آزادی حسینعلی نوری نقش داشت؟ بهتر است مطلب را از زبان شوقی ربانی امام دوم بهائیان بشنویم.


    شوی ربانی در کتاب قرن بدیع صفحه 224 سطر 6 می نویسد:« از یک طرف وساطت و دخالت پرنس دالگورکی سفیر روس در ایران که بجمیع وسائل درآزادی حضرت بهاءالله بکوشید و در اثبات بیگناهی آن مظلوم آفاق سعی مشکور مبذول داشت ».


     شوقی نوه دختری حسینعلی در بارۀ آزادی پدربزرگش از زندان یکی از عوامل را شخص وزیر مختار دولت روس که نه فقط وساطت کرده بلکه به اعتراف شوقی دخالت هم نموده است! مانند کسی که در دعوای دو نفر وارد می شود و آن دو را که در حال کتک کاری هستند از هم جدا می کند. در اینجا او وساطت کرده و مانع دعوا شده اما اگر سعی کند برای ختم غائله به نفع یکی از دو نفرحکم شود، دخالت هم نموده است. شوقی دخالت سفیر را هم روشن کرده که به جمیع وسائل بوده است. این کلام جای هیچ شکی را باقی نمی گذارد که سفیر روس از هیچ کوششی برای آزادی حسینعلی مضایقه نکرده، کوششهای سالم یا نا سالم، تهدید، تطمیع، رشوه، نامه و...


    حسینعلی روسی چه خدمت یا خدمات شایانی به دولت روسیه انجام داده که سفیر تزار در اثبات بیگناهی او سعی مشکور را مبذول داشت؟برای دیدن کتاب قرن بدیع روی ادامه مطلب کلیک کنید.


مشخصات کتاب قرن بدیع، شوقی ربانی

http://upir.ir/951/Baha9/1-2-_398cb.jpg

http://upir.ir/951/Baha9/2_55f77.jpg

کتاب قرن بدیع، صفحه 224 سطر 6

 
http://upir.ir/951/Baha9/224.jpgموضوع : دخالت حسینعلی نوری در ترور ناصرالدین شاه قاجار ,