z
بهائیت شناسی
www.Baha9.ir
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره ما

" بسم الله الرّحمن الرّحیم "
اینجانب تلاش می کنم با استفاده از کتابهای رهبران بهائی، احکام، اعتقادات و تناقضات بهاء و عبد البهاء و شوقی را از کتابهای آنها استخراخ کرده با سند و مدرک در اختیار این فرقه گمراه قرار دهم، تا حقیقت بر آنان روشن گشته به آغوش اسلام عزیز باز گردند.
وَ السّلَامُ عَلَی مَن اِتَّبَعَ الهُدَی.
« بابائی »
جستجو


دانشنامه مهدویت
مهدویت امام زمان (عج)
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان

ابزار و قالب وبلاگ

کاربردی
logo-samandehi
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
ارسال شده در 1395/10/29 ساعت 09:20 توسط بابائی

                           

                                ادله مخالفین حسینعلی نوری

 

   در سند قبل دیدید وقتی حسینعلی نوری ادعای من یظهره اللهی کرد، افراد زیادی به مخالفت با او برخاستند و گفتند که تو نمی توانی همان موعود کتاب بیان باشی. کسانی مثل میرزا یحیی نوری برادر حسینعلی و عزیه خانم خواهر حسینعلی و دیگران که با نوشتن رساله ها و نامه هائی با او به مخالفت برخاستند و گفتند حسینعلی نوری موعود کتاب بیان نیست.


   اما ادله این افراد چه چیز بود که با این قاطعیت اظهار می داشتند که میرزا حسینعلی مازندرانی موعود کتاب بیان نیست. با مراجعه به کتاب بیان علی محمد شیرازی در می یابیم که مخالفین حسینعلی ادله قوی از خود کتاب بیان داشتند و آن را مستمسک خود قرار می دادند که یکی از این موارد مطلبی هست که علی محمد باب در کتاب بیان باب 15 از واحد 5 صفحه 176 سطر 9 می نویسد: « ملخص این باب آنکه چون که یک نطفه است که لایق است ذکر طهارت بر او شود.... کل را خداوند در ظلّ او مستظل فرموده و اذن طهارت داده.... و ثمره آن اینکه کسی در حق آن نیّر اعظم و ادلّای او، دون خطور طهارت نکند »


    ملاحظه می کنید علی محمد شیرازی تصریح می کند که حکم نجاست از نطفه انسان در آئین بابی برداشته می شود، تا مبادا در ذهن کسی خطور کند که نطفه « من یظهره الله » و یاران خاصّ او، ناپاک است.


    مخالفین حسینعلی نوری قائل بودند: وقتی علی محمد شیرازی « اذن طهارت نطفه » را صادر کرد، حسینعلی نوری سنش 32 سال بوده و سالیان سال از انعقاد نطفه وی گذشته است؛ بنابراین او نمی تواند پیامبر موعود باب یا « من یظهره الله » باشد.پ و درست هم گفته بودند. لذا حسینعلی نوری تحمل مخالفین را نکرد و همه آنها را غیر از خواهر و برادرش از بین برد و به قول معروف شناسنامه آنها را باطل کرد.

 

برای دیدن کتاب بیان روی ادامه مطلب کلیک کنید.


مشخصات کتاب کتاب بیان، علی محمد شیرازی (باب)

http://s8.picofile.com/file/8281096284/%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%86.jpg

http://s9.picofile.com/file/8281097368/%D8%A8%DB%8C%D8%A7_%D9%86.jpg

کتاب بیان، صفحه 176 سطر 9


http://s9.picofile.com/file/8281097400/176a.jpg


موضوع : نقد ادعاهای بهاء ,