تبلیغات
بهائیت شناسی - دخالت حسینعلی بهاء در ترور ناصرالدین شاه - 21 z
بهائیت شناسی
www.Baha9.ir
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره ما

" بسم الله الرّحمن الرّحیم "
اینجانب تلاش می کنم با استفاده از کتابهای رهبران بهائی، احکام، اعتقادات و تناقضات بهاء و عبد البهاء و شوقی را از کتابهای آنها استخراخ کرده با سند و مدرک در اختیار این فرقه گمراه قرار دهم، تا حقیقت بر آنان روشن گشته به آغوش اسلام عزیز باز گردند.
وَ السّلَامُ عَلَی مَن اِتَّبَعَ الهُدَی.
« بابائی »
جستجو


دانشنامه مهدویت
مهدویت امام زمان (عج)
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان

ابزار و قالب وبلاگ

کاربردی
logo-samandehi
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت

                 قونسول روس در مجلس محاکمه حسینعلی!

 

    در اسناد قبل مشاهده کردید که به اعتراف شوقی ربانی امام دوم فرقه گمراه دخالت پرنس دالگورکی سفیر روس بجمیع وسائل در آزادی حسینعلی از زندان کوشید و سعی بلیغی را در این زمینه مبذول داشت که به آزادی حسینعلی انجامید. برای اینکه شما خواننده محترم نقش اساسی وزیر مختار روس در آزادی این خائن به دین و میهن را بیشتر درک کنید به گزارش مجلس تحقیق و استنطاق که در حضور شخص ناصر الدین شاه تشکیل شده توجه کنیم.


     عبدالحسین آواره از مبلّغین بهائی در کتاب الکواکب الدریّه جلد 1 صفحه 336 سطر 18 و صفحه 337 سطر2 می نویسد: « چون حضرتش را  در حضور سلطان استنطاق کردند فرمود بر هر عاقلی مبرهن است که جسارتی که بر حضرت شهریاری واقع شده کار مردان جاهل و بی تدبیرهای کاهل است نه مرد عاقل و انسان کامل ... و چون شطری از این بیانات را اظهار فرمود قونسول روس بر صحت بیان و استحکام برهان آن حضرت تصدیق نمود و خود ناصر الدین شاه از قوّت قلب و حسن تقریر و عظمت شأن آن حضرت در شگفت شد ».


در این گزارش چند نکته حائز اهمیت است:

   1 -  بازجوئی و تحقیق حسینعلی در حضور ناصر الدین شاه بوده! آیا سایر متهمان هم در حضور شاه، محامکه می شده اند یا خون وی رنگین تر بوده؟ آیا ویژگی خاصی در او وجود داشته که باید در حضور سلطان استنطاق شود؟ یا اعمال فشار جناب سفیر روس موجب تشکیل چنین مجلسی گشته؟


    2-  شوقی در سند پنجمی که نقل کردیم گفته بود آخرین عاملی که باعث آزادی حسینعلی از زندان شد تأئید بی گناهی حسینعلی از سوی « مراجع و مجامع تحقیق » بود که همان نمایندگان دولت روسیه بودند اما در اینجا می بینیم که سخنی از مراجع و مجامع تحقیق وجود ندارد جز تصدیق عالیجناب دالگورکی.


    3-  در مورد شگفت زدگی ناصر الدین شاه جای سؤال است که این شگفتی از چه بابت بوده؟ از جهت قوّت قلب یا حسن تقریر و عظمت شأن حسینعلی که قطعاً نبوده، بلکه تعجب ناصر الدین شاه از این جهت بوده که حسینعلی چه خدمات شایانی به دشمن انجام داده و ارزش آن خدمات در چه حدّی بوده که با این شدّت و فشار از او دفاع می شود؟


    بین او و سفیر چه مناسبات عمیقی است که چنین بی باکانه دولت را بخاطر او تهدید می کند؟ اکنون که وابستگی حسینعلی لو رفته و به اصطلاح به یک مهرۀ سوخته تبدیل شده، چرا هنوز باید با چنگ و دندان از او دفاع کنند؟


    حسینعلی چه اسرار پنهانی را می داند که مأموران سفارت به هیچ وجه وی را تنها نمی گذارند؟ برای آیندۀ حسینعلی چه نقشه هائی ریخته شده که حاضر نیستند حتّی به خاطر شخص شاه و روابط دو کشور ایران  روسیه او را قربانی کنند؟


     و از همه مهمتر اینکه روسیه تزاری چند مهرۀ دیگر در این کشور دارد که در آب نمک خیسانده  است تا در موقع لازم آنها را رو کند؟ آری اگر شاه دچار شگفتی شده باشد به خاطر سر درگمی وی در پاسخ به چنین سؤالات بی پاسخی است که او را رنج می داد و نمی توانست با تمام قدرتی که دارد چنین مرتد خائنی را کیفر دهد.برای دیدن کتاب الکواکب الدریّه روی ادامه مطلب کلیک کنید.


مشخصات کتاب الکواکب الدریّه فی مآثرالبهائیه، عبدالحسین آواره

http://s8.picofile.com/file/8291558834/%DA%A9%D9%88%D8%A7%DA%A9%D8%A8_%D8%A7%D9%84%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D9%87.jpg

کتاب الکواکب الدریه، جلد 1، صفحه 336 سطر 18 

http://s9.picofile.com/file/8291560076/%DA%A9%D9%88%D8%A7%DA%A9%D8%A8_%D8%A7%D9%84%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D9%87_%D8%B5_336.jpg

http://s9.picofile.com/file/8291560084/%DA%A9%D9%88%D8%A7%DA%A9%D8%A8_%D8%A7%D9%84%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D9%87_%D8%B5_337.jpg


موضوع : دخالت حسینعلی نوری در ترور ناصرالدین شاه قاجار ,