z
بهائیت شناسی
www.Baha9.ir
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره ما

" بسم الله الرّحمن الرّحیم "
اینجانب تلاش می کنم با استفاده از کتابهای رهبران بهائی، احکام، اعتقادات و تناقضات حسینعلی بهاء، عبدالبهاء و شوقی را از کتاب های آنها استخراخ نموده با سند و مدرک در اختیار این فرقه گمراه قرار دهم تا حقیقت بر آنان روشن گشته، به آغوش اسلام باز گردند.
وَ السّلَامُ عَلَی مَن اِتَّبَعَ الهُدَی.
« بابائی »
جستجو


دانشنامه مهدویت
مهدویت امام زمان (عج)
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان

ابزار و قالب وبلاگ

کاربردی
logo-samandehi
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
ارسال شده در 1399/02/16 ساعت 08:12 توسط بابائی

                           تشکر حسینعلی بهاء از تزار روس!

 

    با توجه به آنچه که در باره اعطای لقب سر و نشان شوالیه به عبدالبهاء توسط فرمانده قوای انگلیس ذکر شد، پیروان فرقه ضاله بهائیت آسمان و ریسمان را به هم بافتند تا عمل زشت و نکوهیده رهبرشان را توجیه نمایند. آنان جواب های غیر منطقی و غیر واقعی در این زمینه زیاد بیان کرده و می کنند تا بدین وسیله دامن جناب عبدالبهاء را از این لکه ننگ پاک نموده و سر سپردگی، پناهندگی و جاسوسی وی را برای دولت استعمارگر کم رنگ نشان دهند.


    مبلغین بهائی در توجیهات خود چنین عنوان می کنند که آنچه عبدالبهاء در زمان اشغال فلسطین توسط نیروهای انگلیس انجام داده و گندم و آذوقه آنان را فراهم نموده است، فقط به خاطر حس انسان دوستی و به عبارتی همان شعار خدمت به ابنای بشر بود که یکی از تعالیم بهائیت محسوب می شود و لا غیر. در حالی که واقعیت غیر از آن چیزی است که پیروان فرقه ضاله بیان می کنند. زیرا احدی از مردم کمک به سربازان متجاوز و اشغالگر را از باب مسائل انسانی و نوع دوستی نمی شمارند. بلکه این کار را نوعی جاسوسی برای دشمن و خیانت به وطن می دانند.


    اگر فرض کنیم که عبدالبهاء این کار را فقط به خاطر حس نوع دوستی یا همان تعلیم بهائیت انجام داده باشد، باز هم با واقعیت مطابقت ندارد زیرا كدام ارتش اشغالگری را می شناسید که نسبت به مردمی که با او در حال جنگ هستند، تقدیر کند و با دادن لقب سِر و بالاترین نشان رسمی خود به او ارج بنهد؟ آنچه باعث شد تا ملکه بریتانیا لقب سِر و نشان شوالیه خود را به رهبر بهائیان عطا نماید، فقط و فقط خدمت به دولت استعماری انگلیس بوده ولا غیر.


    علاوه بر این، نوه دختری عبدالبهاء یعنی شوقی ربانی در کتاب قرن بدیع پرده از واقعت برداشته و صریحاً اعتراف نموده است که اعضای دولت انگلیس به ویژه وزیر خارجه آن کشور از رهبر بهائیان حمایت کرده و امنیت او و خانواده اش را در برابر خشم مردم و حاکم ترک عثمانی برقرار نموده است.


    لهذا می بینیم عبدالبهاء در برابر تسلط قوای انگلیس بر سرزمین فلسطین اظهار خوشحالی کرده و برای امپراطور استعمارگر آن کشور آرزوی بقا می کند و در دعایش چنین از خدا می خواهد که پروردگارا، سرا پرده عدالت در شرق و غرب این سرزمین مقدس برپا شده من ترا شکر و سپاس می گویم که این حکومت دادگستر و دولت مقتدر به اینجا وارد شده و نیروی خود را در راه آسایش ملت و سلامت خلق به کار گرفته است و در پایان هم در حق پادشاه انگلستان چنین دعا می کند: پروردگارا امپراطور بزرگ ژرژ پنجم پادشاه انگلستان را به توفیقات رحمانیت مؤید بدار و سایه بلند پایه ی او را براین اقلیم جلیل (فلسطین) پایدار ساز!


    چنین عبارتی از عبدالبهاء نسبت به پادشاه انگلیس با آن توجیهی که پیروان وی می گویند، اصلا همخوانی ندارد. اگر عبدالبهاء به خاطر حس انسان دوستانه به سربازان متجاوز انگلیسی آذوقه رسانده است، چرا در دعایش از سلطه انگلیس بر آن سرزمین اظهار خوشحالی کرده، دست به دعا بر می دارد و اینگونه برای پادشاه انگلستان تقاضای توفیقات رحمانیه می کند و از خدا می خواهد سایه بلند پایه امپراطور انگلیس را بر فلسطین پایدار بسازد؟


    علاوه بر اینکه اعطای نشان پهلوانی و درجه نجابت و لقب سِر و این دعاها در شرائطی انجام گرفته که جنایات آن کشور در مستعمرات خود همانند هندوستان و جنایتی که در ایران در زمان اشغال از خود نشان داده بر احدی از ایرانیان پوشیده نیست که قریب به 9 میلیون نفر از مردم ایران بر اثر قحطی و گرسنگی از دنیا رفتند و ایرانیان این واقعه را هیچگاه از خاطره خود فراموش نخواهند کرد.


     با نگاه به کسانی که تاکنون این لقب و نشان را از طرف ملکه بریتانیا دریافت نموده اند، نشان می دهد که دولت استعمارگر انگلیس هیچگاه برای عمل انسانی و بشر دوستانه پیش ‌قدم نشده تا به خاطر آن، لقب نامبارک و نامیمون سِر را به کسی عطا نماید، بلکه تنها چیزی که ملاک اهدای این نام و نشان از طرف امپراطوری بریتانیا شده، خدمت شایان و درخور توجه به دولت استعمارگر بریتانیاست و از آنجائی که عبدالبهاء نیز با فراهم نمودن غلات و آذوقه ارتش انگلیس باعث نجات سربازان آن کشور از گرسنگی شده بود، شایسته دریافت لقب Sir و نشان   knighthood گردیده است. همچنانکه شوقی ربانی نیز به آن اعتراف نموده است.


     در پایان این نکته ضروری به نظر می رسد که رهبران فرقه های انحرافی برای تداوم دین و آئین ساختگی خود ناچارند به قدرت های استکباری و استعماری پناهنده شده و در سایه حمایت های آنان بتوانند چند صباحی را در مسند قدرت و ریاست مانده تا گمراهان را هدایت و رهبری نمایند همچنانکه میرزا حسینعلی نوری مؤسس و پیامبر خود خوانده این فرقه نیز بعد از حمایت ها و کوشش های بی دریغ سفیر روس در آزادی وی از دست دولت مرکزی ناصرالدین شاه قاجار به نیکلاویچ‌ الکساندر دوم پادشاه روس نامه نوشته و از او تشکر نموده است.

 

     میرزا حسینعلی بهاء در کتاب آثار قلم أعلی (مبین) جلد 1 صفحه 51 سطر 21 در لوح خطاب به امپراطور روس می نویسد: «ان یا ملک الرّوس ان استمع ندآء اللّه الملک القدّوس ثمّ اقبل الی الفردوس المقرّ الّذى فیه استقرّ من سمّى بالاسمآء الحسنى بین ملأ الأعلی و فى ملکوت الانشآء باسم اللّه البهىّ الابهى. ایّاک ان یحجبک هویک عن التّوجّه الی وجه ربّک الرّحمن الرّحیم. انّا سمعنا ما نادیت به مولیک فى نجویک لذا هاج عرف عنایتى و ماج بحر رحمتى و  اجبناک بالحقّ انّ ربّک لهو العلیم الحکیم. قد نصرنى احد سفرائک اذ کنت فى السّجن تحت السّلاسل و الاغلال بذلک کتب اللّه لک مقاما لم یحط به علم احد الّا هو. ایّاک ان تبدّل هذا المقام العظیم انّ ربّک لهو القادر علی ما یشاء یمحو ما اراد و  یثبت و عنده علم کلّ شىء فى لوح حفیظ».

 

     یعنی: ای پادشاه روس، ندای الهی را بشنو و به بهشت توجه كن، یعنی به مقری كه مظهر اسماء و صفات الهی در آن مستقر است. مبادا خواهش های نفسانی تو را از توجه به خدا باز دارد. ما مناجات تو را در نجوایت با خدایت شنیدیم  نسیم عنایتم به مرور آمد و دریای رحمتم به موج. دعایت را اجابت کردیم. خـدای تو دانا و حکیم است. زمانی که در زندان زیر غل و زنجیر بودم یکی از سفیرانت به من کمک کرد. و به این سبب خدا مقام عظیمی به تو عنایت فرمود که دانش کسی جز او به آن نمی رسد. مبادا این مرتبهء بزرگ را از دست بدهی!

 

     شوقی ربانی پیشوای سوم بهائیان نیز در کتاب قرن بدیع صفحه 227 سطر 11 در این باره می نویسد: «در لوحی که به افتخار امپراطور روس نیکلاویچ الکساندر دوم از قلم اعلی نازل شده آن وجود اقدس عمل سفیر را تقدیر و بیاناتی در این مورد می فرمایند قوله: قد نصرنی احد سفرائک اذ کنت فی السجن تحت السلاسل و الاغلال بذلک کتب الله لک مقاماً لم یحط به علم احد الا هو ایاک ان تبدل هذا المقام العظیم».


     گذشته از اینکه هیچ پیامبر و ولی خدائی از کفار کمک نخواسته و سر تعظیم در برابر او فرود نیاورده اند، بلکه با او به مبارزه نیز برخاسته اند، اما رهبران فرقه ضاله بهائیت که از طرف استعمارگران و قدرت های استکباری بروز و ظهور یافته اند، برای تداوم حیات خود ناچار به حمایت از دولت های ستمگر و استعماری هستند. تا چند روزی بر مسند قدرت و ریاست باقی بمانند. میرزا حسینعلی نوری علاوه بر این خبط بزرگ، در نامه تشکر آمیز هم که به تزار روس نوشته است، عوض اینکه این نامه را به نیکلای یکم پادشاه وقت روسیه تزاری بنویسد، اشتباهاً به الکساندر نیکلاویچ پادشاه بعدی آن کشور نوشته و از وی قدردانی نموده است.

 

    زیرا در پائیز سال 1231 شمسی که میرزا حسینعلی نوری بخاطر دست داشتن در ترور ناصرالدین شاه قاجار دستگیر و روانه زندان گردید، در روسیه نیکلای اول بر تخت سلطنت نشسته بود و همو بود که به کینیاز دالگورکی سفیر خود در تهران دستور حمایت از میرزا حسینعلی بهاء و تلاش برای رهائی وی از زندان را داده بود. در نتیجه پیگیری ها، تهدید ها و دخالت های مستمر وی که شوقی ربانی در قرن بدیع و عبدالحمید اشراق خاوری در تلخیص تاریخ نبیل زرندی به آن اعتراف نموده است، میرزا حسینعلی نوری از زندان آزاد و راهی عراق گردید. با یک جستجوی ساده در گوگل این مطلب را باور کنید.


برای دیدن کتاب آثار قلم أعلی و قرن بدیع روی ادامه مطلب کلیک کنید.


مشخصات کتاب آثار قلم أعلی، جلد 1، حسینعلی نوری
                               
http://s10.picofile.com/file/8396016676/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8_%D9%82%D9%84%D9%85_%D8%A3%D8%B9%D9%84%DB%8C_%D8%AC1.jpg
                                                                           
http://s11.picofile.com/file/8396016434/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8_%D9%82%D9%84%D9%85_%D8%A7%D8%B9%D9%84%DB%8C_%D8%AC_1.jpg
                                                  
کتاب آثار قلم أعلی، (مبین) جلد 1، صفحه 51 سطر 21
                                                                      
http://s11.picofile.com/file/8396014034/%D9%82%D9%84%D9%85_%D8%A7%D8%B9%D9%84%DB%8C_%D8%AC1_%D8%B5_51.jpg
                                                               
http://s10.picofile.com/file/8396014176/%D9%82%D9%84%D9%85_%D8%A7%D8%B9%D9%84%DB%8C_%D8%AC1_%D8%B5_52.jpg
                                                    
مشخصات کتاب قرن بدیع، شوقی ربانی
                                                                    
http://s11.picofile.com/file/8395412118/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8_%D9%82%D8%B1%D9%86_%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D8%B9.jpg
                                                              
http://s11.picofile.com/file/8395412218/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8_%D9%82%D8%B1%D9%86_%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D8%B9_.jpg
                                                              
کتاب قرن بدیع، صفحه 227 سطر 11
                                                       
http://s11.picofile.com/file/8396013934/%D9%82%D8%B1%D9%86_%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D8%B9_%D8%B5_227.jpg


موضوع : حقیقت بهائیت ,  گذشته حسینعلی بهاء , 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic