z
بهائیت شناسی
www.Baha9.ir
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره ما

" بسم الله الرّحمن الرّحیم "
اینجانب تلاش می کنم با استفاده از کتابهای رهبران بهائی، احکام، اعتقادات و تناقضات حسینعلی بهاء، عبدالبهاء و شوقی را از کتاب های آنها استخراخ نموده با سند و مدرک در اختیار این فرقه گمراه قرار دهم تا حقیقت بر آنان روشن گشته، به آغوش اسلام باز گردند.
وَ السّلَامُ عَلَی مَن اِتَّبَعَ الهُدَی.
« بابائی »
جستجو


دانشنامه مهدویت
مهدویت امام زمان (عج)
آرشیو مطالب
لوگوی دوستان

ابزار و قالب وبلاگ

کاربردی
logo-samandehi
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
ارسال شده در 1399/03/1 ساعت 08:40 توسط بابائی

                                       اولین کلام ایقان


     یکی از اصول یا به تعبیری تعالیم فرقه ضاله بهائیت تحری حقیقت است که از مهمترین تعالیم دوازده گانه این فرقه بشمار می آید و عبدالبهاء در کتاب های خود از آن به عنوان اولین تعلیم بهائی یاد کرده هرچند وی در جای دیگر کتاب خود وحدت عالم انسانی را بعنوان اولین تعلیم و تحری حقیقت را به عنوان دومین تعلیم بهائیان گوشزد می کند.


    میرزا حسینعلی بهاء، عبدالبهاء و شوقی ربانی سه تن از رهبران بهائی پیروان خود را زیاد به کسب حقیقت و تحری حقیقت تشویق و ترغیب می کنند، اما از طرف دیگر آنان را از تعامل مستقیم و غیر مستقیم با افراد غیر بهائی و منابعی که به تشخیص آنان مناسب نیستند، نهی کرده و باز داشته اند که این منع و نهی و محدودیت با روح تحری حقیقت سازگاری ندارند.


     میرزا حسینعلی نوری مازندرانی پیامبر خود خوانده بهائیان در کتاب ایقان صفحه 1 در این باره می نویسد: «ان العباد لن یصلوا إلی شاطئی بحرالعرفان إلا بالإنقطاع الصرف عن کلّ من فی السموات و الأرض». یعنی مردمان نمی توانند به ساحل دریای معرفت و عرفان و حقیقت راه پیدا کنند، مگر اینکه از هرچه که در آسمان و زمین است منقطع و به هیچ کس توجه و اعتنا نکنند.


    جدای از اینکه این کتاب توسط بیت العدل بارها و بارها مورد بازبینی و بررسی قرار گرفته و اشتباه ادبی پیامبر خود را تصحیح نموده و مجدداً به زیور طبع آراسته اند، که در همین صفحه اول بیش از ده غلط املائی دارد که در انتها دو نسخه از کتاب ایقان را خدمت عزیزان به نمایش می گذاریم تا خود به این مطلب واقف شوند.


    اما با نگاهی به متون مؤسس فرقه بهائیت انسان متحیر می شود این چه دستوری است که از طرفی میرزا حسینعلی مازندرانی اغنام الله را ترغیب و تشویق به تحری و جستجوی حقیقت می کند و از طرفی نیز می گوید اگر کسی بخواهد به معرفت و حقیقت نائل شود، راهش این است که باید از تمام چیزهائی که در دنیا وجود دارد خود را رها کرده به سخن هیچ کس گوش ندهد، کتب کسی را نخواند، فقط گوش به حرف میرزا حسینعلی دهد؟


    پیروان فرقه ضاله بهائیت برای دانستن حقیقت و فهم واقعیت، چاره ای ندارند جز اینکه به کتب دانشمندان و بزرگان هر دینی توجه نموده حتی کتب ردیه ای که توسط افراد بازگشته از بهائیت مانند فضل الله صبحی، عبدالحسین آواره (آیتی) و... نوشته شده مطالعه کنند تا حقیقت را پیدا کنند، چگونه حقیقت کشف خواهد شد اگر طبق دستور میرزا حسینعلی، تمام مردم دنیا از آنچه که در آسمان و زمین است منقطع و جدا گردند و به حرف کسی توجه نکنند جز رهبران بهائی؟


    چه زیبا خداوند متعال در قرآن کریم در سوره مبارکه زمر آیه شریفه 18 به این کلام میرزا حسینعلی نوری پاسخ داده و می فرماید: «فبشّر عباد، الذّین یستمعون القول فیتّبعون أحسنه». ای رسول ما، بشارت ده آن کسانی را که به سخن (های متفاوت) گوش می دهند و از بهترین آن پیروی می کنند. در آخر آیه شریفه خداوند آنان را هدایت یافته معرفی نموده می فرماید: «اولئک الذّین هداهم الله و اولئک هم اولوالألباب». ایشانند کسانی که خدا هدایتشان کرده و اینان خردمندانند.


برای دیدن دو نسخه از کتاب ایقان روی ادامه مطلب کلیک کنید.مشخصات کتاب ایقان، حسینعلی نوری
                                                                         
http://s2.picofile.com/file/8375209884/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8_%D8%A7%DB%8C%D9%82%D8%A7%D9%861.jpg
                                                                         
http://s2.picofile.com/file/8375210092/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8_%D8%A7%DB%8C%D9%82%D8%A7%D9%862.jpg
                                                         
کتاب ایقان صفحه 1. مقایسه چاپ جدید با چاپ قدیم
                                                               
http://s4.picofile.com/file/8396538718/%D8%A7%DB%8C%D9%82%D8%A7%D9%86_%D8%B5_1.jpg
                                            
نسخه قدیمی کتاب ایقان، صفحه 1
                                                           
http://s4.picofile.com/file/8396538734/%D8%A7%DB%8C%D9%82%D8%A7%D9%86_%D9%86%D8%B3%D8%AE%D9%87_%D9%82%D8%AF%DB%8C%D9%85%DB%8C.jpgموضوع : نقد ادعاهای بهاء , 


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic